جناب آقای فلانی

استاد گرامی استاد درس ....

موضوع : اعتراض به نمره امتحان پایان ترم

باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما

بدینوسیله اینجانب فلانی دانشجوی رشته کارشناسی ......درکلاس...... نسبت به گرفتن نمره پایین در نمره درس ... ازشما استادعزیزگله مندم . ( باید صفر میدادید ، دادید 9 ! )

اینجانب برای این درس درطول ترم تلاش بسیارکرده ام ( در امور غیر درسی ! ) ودرس را باعلاقه فراوان دنبال میکردم ( سرعت درسه زیاد بوده به گردش هم نرسیدیم ! ) وتکالیف وترجمه متن ها را بادقت و وسواس فراوان انجام میدادم (  اروا   ننم !)  و وقت بسیاری را برای درس .... ( عاشقی و علافی ) صرف میکردم . بنده حقیر درکلاس نیزتمام تلاش خود رابرای فعال بودن درکلاس نیز انجام داده  واین روند را درطول ترم نیز دنبال کردم.

در امتحان پایان ترم نیز تمام تلاش خود ( جهت تقلب ) برای گرفتن نمره کامل درس بکارگرفتم ( افسوس دوستان ترسو و درسنخوان تشریف داشتند )  تا رضایت بخش ترین  وبهترین عملکرد  و نتیجه را داشته باشم.

باایمان به این که نمره کامل این درس را دریافت میکنم !( ایمان ما رو به باد دادید با ای نمره استادوی بد ! )

اما با دیدن نمره خود ومقایسه با دیگر دانشجویان ضعیف ( در درس نخواندن البته ) کلاس که نمرهای بالاتردریافت کرده بودند بسیارمتعجب شدم.

اینجانب از حضرتعالی استدعا دارم یک باردیگربرگه امتحانی وعملکردکلاسی اینجانب راموردبررسی وبازبینی قراردهید.

باتشکر وسپاس فراوان

!دانشجوی ته کلاسی !

منبع : وبلاگ انجمن مهندسی مکانیک با تغییر البته

 

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=

نمونه ای  دیگر از اعتراض یک دانشجو به نمره و پاسخ استاد

اعتراض دانشجوی  :

استاد گرامی

جناب آقای فلانی

با عرض سلام و خسته نباشید و همچنین تشکر از زحمات فراوان و دلسوزی های پدرانه جنابعالی .

استاد عزیز متاسفانه بنده به دلیل مشکلات فراوان خانوادگی و مالی نتوانستم آنطور که باید و شاید در دروس خود موفق باشم و در آستانه ی مشروط شدن قرار گرفته ام . و با مشروطی در این ترم , سومین ترم متوالی است که مشروط می شوم و در این صورت بنده از دانشگاه اخراج میشوم . و هرچند میدانم که نمره ی واقعی من بسیار پایینتر است ولی عاجزانه تمنا دارم با پدری در حق اینجانب لطفی بزرگ نمایید و بنده را یک عمر دعاگوی خود و خانواده ی محترمتان قرار دهید.

منبع : وبلاگ میگم تا چشت درآد

آخه برادر من شما که اهل درس خوندن نیستی میشه بگی چرا اومدی دانشگاه ؟ گرگ دنبالت انداخته بود مگه ؟! برادر من آخه شما از دختر خانوما هم کمتری ؟ خجالت نمیکشی از پدری که تا این سن هنوز داره خرجت رو میده ؟ این حق پدر بینواست ؟ این حق مادر تونه که اینجوری جوابش رو میدی ؟  بشین درستو بخون خب

نکنه میخوای اعتراض ورقه هم بنویسی ... عجب