نمونه نامه درخواست ازدواج با افراد ثروتمند

یک دختر خانم زیبا خطاب به رئیس شرکت امریکائی ج پ مورگان نامه‌ای بدین مضمون نوشته است :

جناب آقای مورگان

با سلام

می‌خواهم در آنچه اینجا می‌گویم صادق باشم. من 25 سال دارم و بسیار زیبا ، با سلیقه و خوش‌اندام هستم. آرزو دارم با مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلار یا بیشتر ازدواج کنم. شاید تصور کنید که سطح توقع من بالاست ، اما حتی درآمد سالانه یک میلیون دلار در نیویورک هم به طبقه متوسط تعلق دارد چه برسد به 500 هزار دلار.

خواست من چندان زیاد نیست. هیچ کس درآنجا با درآمد سالانه 500 هزار دلاری وجود دارد؟ دارد؟ آیا شما خودتان ازدواج کرده‌اید؟

سئوال من این است که چه کنم تا با اشخاص ثروتمندی مثل شما ازدواج کنم؟چند سئوال ساده دارم:

1- پاتوق جوانان مجرد ثروتمند کجاست ؟

2- چه گروه سنی از مردان به کار من می‌آیند ؟

3- چرا بیشتر زنان افراد ثروتمند ، از نظر ظاهری متوسطند ؟

4 - معیارهای شما برای انتخاب زن کدامند ؟

امضا ، خانم زیبا


و اما جواب مدیر شرکت مورگان :

سرکار خانم

با سلام

نامه شما را با شوق فراوان خواندم . درنظر داشته باشید که دختران زیادی هستند که سئوالاتی مشابه شما دارند. اجازه دهید در مقام یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای موقعیت شما را تجزیه و تحلیل کنم :

درآمد سالانه من بیش از 500 هزار دلار است که با شرط شما همخوانی دارد ، اما خدا کند کسی فکر نکند که اکنون با جواب دادن به شما ، وقت خودم را تلف می‌کنم.

از دید یک تاجر ، ازدواج با شما اشتباه است ، دلیل آن هم خیلی ساده است : آنچه شما در سر دارید مبادله منصفانه "زیبائی" با "پول" است. اما اشکال کار همینجاست : زیبائی شما رفته‌رفته محو می‌شود اما پول من ، در حالت عادی بعید است بر باد رود.

در حقیقت ، درآمد من سال به سال بالاتر خواهد رفت اما زیبائی شما نه. از نظر علم اقتصاد ، من یک "سرمایه رو به رشد" هستم اما شما یک "سرمایه رو به زوال".به زبان وال‌استریت ، هر تجارتی "موقعیتی" دارد. ازدواج با شما هم چنین موقعیتی خواهد داشت. اگر ارزش تجارت افت کند عاقلانه آن است که آن را نگاه نداشت! و در اولین فرصت به دیگری واگذار کرد و این چنین است در مورد ازدواج با شما.

هر آدمی با درآمد سالانه 500 هزار دلار نادان نیست ، ما فقط با امثال شما قرار می‌گذاریم اما ازدواج نه. به شما پیشنهاد می‌کنم که قید ازدواج با آدمهای ثروتمند را بزنید ، بجای آن ، شما خودتان می‌توانید با داشتن درآمد سالانه 500 هزار دلاری ، فرد ثروتمندی شوید. اینطور ، شانس شما بیشتر خواهد بود تا آن که یک پولدار احمق را پیدا کنید.امیدوارم این پاسخ کمکتان کند.

امضا رئیس شرکت ج پ مورگان

منبع : http://hdmmsr.blogfa.com/post-367.aspx

/ 12 نظر / 279 بازدید
نمایش نظرات قبلی

آفرین رییس خیلی زیبا گفتی

آناهیتا

جواب فوق العاده کوبنده ای بود من اگه بودم یه نامه مینوشتم که جناب آقای پولداری که داری ثروتمندتر میشی من چطور میتونم مثل شما پولدار بشم . و از شما ثروتمندتر [متفکر]

حسین یعقوبی

از صداقت بالای هر دو نامه لذت بردم ودرس گرفتم که....

دیبا

[نیشخند] جوابش واقعا منطقی و بجا بود دمش گرم[چشمک]

ساناز

صداقت هردو ستودنی و پاسخ رئیس مطقی بود اما من ازش می پرسیدم چطور می توانم بهتر از شما باشم.[قلب][گل][هورا]

مجتبی

جالب بود. مرسی

محمد

ادرس منو بهش میدادین

همه رئیس رو ستودند و دختر رو سرزنش کردن ولی باید بگم خیلی پست برخورد کرده اولش میگه ما باتون ازدواج نمیکنیم فقط قرار میذارم و در آخر هم بهش پیشنهاد میده زیباییش رو بفروشه تا ثروتمند بشه. به جای اینکه زیباییش طی یه دوره 20 ساله مال یه آدم ثروتمند باشه، طی 20 سال مال هزاران آدم ثروتمندی باشه که خورد خورد اون رو ثروتمند میکنن. برای همچون فرهنگ های پول پولیستی ای واقعا متاسفم . فقط منفعت نگر هستن. هیچ چی جز سرمایه داری توی زندگی شون ارزش نداره حتی آدم بودن. انسانیت که دیگه هیچی

بیر قیز

به نظرتون منم یه نامه به رئیس دانشگاهمون بنویسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعد بیارم بزارم اینجا بخونین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حمید

واقعا جواب عالی داد.............خیلی دقت کنید به جواب.......نکته های ظریفی داره